Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli tři lidé

Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli tři lidé
Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli tři lidé
Foto: HZS Pardubice

Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli dnes dopoledne tři lidé, další dva se zranili. Frekventovaná silnice I/35 byla téměř šest hodin uzavřena, provoz se obnovil kolem 16:00. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů a dva vrtulníky, z Olomouce a Hradce Králové, řekla ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala. V Pardubickém kraji od rána prší.

"Tři lidé přes veškerou snahu záchranářů utrpěli zranění neslučitelná se životem," uvedla Kisiala. Dva přeživší záchranáři transportovali s vážnými zraněními vrtulníky do traumacenter v Hradci Králové a Olomouci.

Podle mluvčí krajské policie Ivety Kopecké museli řidiči místo nehody objíždět v obou směrech přes Svitavy.

Nehoda je v letošním roce nejtragičtější v Pardubickém kraji i v celém Česku. V Pardubickém kraji loni v únoru uhořeli po nárazu auta do stromu v Litomyšli na Svitavsku tři lidé, další člověk byl zraněn. Na konci října 2021 měla autonehoda na I/35 u Horních Ředic na Pardubicku čtyři oběti, srazil se tam kamion a dodávka.

Další smrtelná nehoda se stala dnes odpoledne na silnici I/35 u Vysokého Mýta, zemřel při ní řidič motocyklu. Srazil se s nákladním autem, kterému nedal přednost.

Témata:  dopravní nehody Pardubický kraj

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy