Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Problémy s covidem má 117 škol v Praze, zavřeny jsou jen tři

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: pexels.com

Problémy kvůli výskytu nemoci covid-19 řeší aktuálně 117 škol v Praze. Zcela uzavřeny ale musely být jen tři. V dalších 41 školách musela být kvůli výskytu této nemoci uzavřena minimálně jedna třída. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice k dnešnímu ránu.

Většinou se s problémy potýkají mateřské a základní školy. Situaci s výskytem koronaviru nyní řeší asi čtyři desítky školek a pět desítek základních škol. Nemoc se objevila také v jednom dětském domově.

V pražských školách teď hygienici evidují zhruba 200 lidí nakažených koronavirem. Vesměs jde o žáky a studenty, kterých je mezi nakaženými 141. V karanténě je pak téměř 800 žáků a přibližně 100 pedagogů.

Podle dnešních údajů ministerstva zdravotnictví přibylo ve čtvrtek v Praze 566 potvrzených případů, což je největší denní nárůst za poslední měsíc. Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES je ale osmým dnem na 49 bodech, a zůstává tak nejnižší ze všech regionů v Česku.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 14:23

Pavel vyzval Čechy, aby nepodléhali populismu. Sám bude hlídat demokracii

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Tomio Okamura v Poslanecké sněmovně

ODS chce odvolat Okamuru za jeho novoroční projev

Novoroční projev předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD) vyvolal na české politické scéně bouři, která může skončit jeho odvoláním z funkce. Opoziční strany napříč spektrem ostře odsoudily jeho slova o nutnosti „vyskočit z bruselského vlaku“ a urážky směřované k předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen. Podle opozice jsou tyto výroky nepřípustnou lživou manipulací, která zásadním způsobem poškozuje zájmy České republiky v zahraničí.