Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Proti opatřením demonstrovalo na Václavském náměstí asi 300 lidí

Demonstrace, ilustrační foto
Demonstrace, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na pražském Václavském náměstí demonstrovaly odpoledne asi tři stovky lidí proti vládním opatřením proti šíření koronaviru. Policie zjistila porušení nařízení vlády, na místě bylo více lidí, než je povoleno, a někteří lidé neměli roušky. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Svolavatelkou akce byla aktivistka, bývalá televizní reportérka a odpůrkyně nošení roušek Jana Peterková. Na demonstraci vyzývala k demisi vlády. "Je na rozdíl od všech ostatních zemích jedinou překážkou k svobodnému životu, za který my bojujeme," řekla. Účastníci většinou neměli roušky, v rukou drželi české vlajky a transparenty jako "vláda jde proti ústavě" nebo "děti nedáme".

Mezi dalšími řečníky vystoupili i zástupci z iniciativy Chcípl PES nebo z občanského spolku Hnutí občanské nespokojenosti (HON). Kritizovali například schválení pandemického zákona nebo distanční výuku na školách a vyzývali ke spojení aktivistů. "Pojďme se sjednotit a táhnout za jeden provaz," řekli. Společná demonstrace se má uskutečnit 7. března na Václavském náměstí.

Policisté na místě upozorňovali účastníky akce na nošení roušek. "Někteří budou následně oznámeni pro porušení pro přestupek," řekl ČTK mluvčí policie.

Témata:  demonstrace Praha Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

25. března 2026 9:12

Lucie Bílá na dopisech a pohledech. Pošta přichystala specialitu

Český šoubyznys se připravuje na jedno velké dubnové jubileum. Lucie Bílá oslaví kulaté 60. narozeniny, přípravy už jsou v plném proudu. Například vznikají speciální známky. Do oběhu se dostanou na začátku příštího měsíce. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy