Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rallye Šumava otřásla tragédie. Žena nepřežila vážnou nehodu

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Urban, EuroZprávy.cz

Tragická nehoda předčasně ukončila letošní Rallye Šumava Klatovy. Jedna z posádek v sobotu havarovala při průjezdu rychlostní zkouškou. Vážně zraněná spolujezdkyně byla vrtulníkem přepravena do nemocnice, kde ale svým zraněním podlehla.

Organizátoři před 14. hodinou informovali o nehodě posádky se startovním číslem 55 při prvním průjezdu rychlostní zkouškou RZ1 Janovická. "Ke zraněnému členu posádky byla přivolána záchranná služba a následovala přeprava vrtulníkem do nemocnice," napsali na facebooku.

Po třech hodinách přišla nejhorší možná zpráva. "Vedení Rallye Šumava Klatovy s politováním oznamuje, že spolujezdkyně posádky SČ 55 přes veškerou snahu lékařů zemřela na následky těžké nehody po transportu do Plzeňské fakultní nemocnice," uvedl PAMK Klatovy s tím, že organizátory nastalá situace velice zasáhla. Pořadatelé vyjádřili pozůstalým upřímnou soustrast.

Rychlostní zkoušky RZ 5 a 6 byly po tragické události zrušeny. O případném dalším průběhu Rallye Šumava se mělo rozhodnout po setkání s posádkami. Večer bylo oznámeno, že závod byl předčasně ukončen. 

Osmapadesátý ročník Rallye Šumava Klatovy začal v pátek, kdy došlo k první vážné nehodě. Zraněný člen posádky tvořené Michael a Elisabeth Putzovými po ní byl přepraven vrtulníkem do nemocnice. 

Témata:  rally záchranáři Plzeňský kraj

Aktuálně se děje

22. května 2024 14:35

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Doba se zkrátí

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy