Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rána pro českou cyklistiku. Šéf svazu náhle zemřel v pouhých 60 letech

Cyklistika, ilustrační fotografie.
Cyklistika, ilustrační fotografie.
Foto: Depositphotos

Českou cyklistikou otřásla na konci října velmi smutná zpráva. Ve věku 60 let náhle zemřel prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek, informoval svaz v neděli na webu

"Žádná slova nemohou vyjádřit zármutek, který v tuto chvíli cítíme. Je to pro nás všechny obrovská ztráta. Petr Marek opustil tento svět naprosto nečekaně a s jeho odchodem se budeme vyrovnávat hodně dlouho," uvedl viceprezident svazu David Průša a vyjádřil upřímnou soustrast rodině a pozůstalým. 

Svaz označil Marka za duchovního otce závodů horských kol v Česku, který stál za prvním neoficiálním mistrovstvím Československa v roce 1990 ve Špindlerově Mlýně. O pět let později se na stejném místě uskutečnilo kontinentální mistrovství. Zesnulý šéf české cyklistiky byl také svého času hlavním organizátorem národního poháru v závodech horských kol. 

Marek byl nepřetržitě předsedou svazové komise horských kol, dlouhá léta byl také členem prezidia svazu. Prezidentem svazu se stal v lednu 2018, přičemž ve funkci usiloval například o stavbu velodromu pro dráhovou cyklistiku v Česku. 

"Letos byl Petr zvolen prezidentem ČSC na další funkční období, ale tuto misi plnou výzev a plánů už bohužel nedokončí. Odešel nejen výborný funkcionář, ale hlavně skvělý člověk. Čest jeho památce," dodal svaz na webu. 

Témata:  Petr Marek úmrtí Cyklistika

Aktuálně se děje

12. května 2026 18:19

Slavia dostala pokutu a kontumaci. Další utkání budou bez diváků

Sobotní pražské derby mezi Slavií a Spartou, které mělo být oslavou fotbalu, skončilo pro vršovický klub naprostou pohromou. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) na svém mimořádném zasedání vynesla tresty, které v historii samostatné české ligy nemají obdoby. Výsledkem je nejen ztráta bodů u zeleného stolu, ale také obří finanční postih a uzavření stadionu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Novinka v pražské MHD. Autobus pojede Blankou, spojí dvě linky metra

Praha chystá zajímavou novinku v městské hromadné dopravě. Od léta zavede autobusovou linku mezi šestou a osmou městskou částí, která využije tunel Blanka. Pod číslem 145 vytvoří v trase Sídliště Čimice – Bohnice – Kobylisy – Dejvická vítanou alternativu k trase metrem přes centrum města i individuální automobilové dopravě. Cestu mezi Kobylisy a Dejvickou by měl "tunelbus" zvládnout pod 20 minut.