reklama

Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva zdravotnictví a údajů na webu ministerstva. Tzv. reprodukční číslo uvádí, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný.

Dnešní hodnota čísla překonala všechny předchozí nejméně od 1. října 2020. Hodnoty za dny před tímto datem nejsou na webu ministerstva uvedeny.

Nepřetržitě od konce letošního srpna se reprodukční číslo drží nad kritickou hodnotou jedna, která znamená zrychlování šíření epidemie covidu-19.

Denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku potřetí v tomto týdnu dosáhl nejvyšší hodnoty od konce dubna. Ve čtvrtek přibylo 3638 nakažených, což je o 2102 více než před týdnem.

Stejně se zvyšují počty hospitalizovaných s covidem. Ke čtvrtku vystoupaly na 771 lidí, což je nejvyšší množství od 25. května. Ve vážném stavu je 119 lidí. Ve srovnání se stejným dnem předchozího týdne je hospitalizovaných skoro o tři pětiny více.

Také úmrtí nemocných přibývá. Za uplynulých sedm dní zemřelo podle ministerstva 58 lidí s covidem-19, zatímco za celé září to bylo 44 úmrtí a za srpen 27.

reklama