Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řidič auta srazil v Brně chlapce a ujel, policie hledá svědky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto ČT

Řidič osobního auta značky Peugeot 508 srazil v Brně dítě a ujel. Chlapec skončil v péči záchranářů a v nemocnici. Policisté hledají svědky a zkoumají kamerové záznamy. V tiskové zprávě to uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Nehoda se stala v sobotu krátce po 18:00 na přechodu pro chodce v ulici Obvodová poblíž prodejny Penny Market. "Po vážně vypadající nehodě navíc šofér tmavě modrého automobilu značky Peugeot 508 nezastavil, neposkytl potřebnou pomoc a součinnost a z místa nehody bezostyšně ujel," uvedl Vala.

Chlapce ošetřili přivolaní záchranáři, kteří ho přepravili do nemocnice. "Na místě jsme zajistili klíčové kamerové záznamy, které analyzujeme," poznamenal Vala. Přesná příčina vzniku dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je nyní předmětem dalšího vyšetřování.

Policisté pátrají po řidiči a jeho poškozeném autě, které by mělo mít podle policie utržené pravé zpětné zrcátko. Hledají svědky nehody, kteří mohou volat na tísňovou linku policie 158.

Témata:  Brno nehody aut

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2026 18:35

Jana Paulová už se nehodlá omezovat. Večer to podle ní skončí

Dovolenou plnou slunce, dobré nálady a řeckých specialit si v současnosti užívá oblíbená česká herečka Jana Paulová. Na cestách ji doprovází její manžel Milan Svoboda, se kterým tvoří pár již více než půl století. Dvojice si i během společného pobytu vyrazila na romantickou večeři do restaurace s úchvatným výhledem na západ slunce nad mořem, čímž se umělkyně pochlubila svým příznivcům na sociálních sítích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Pavouk, ilustrační foto

Jedovatí pavouci žijí i v Česku. Odborníci radí, co dělat při pokousání

Přední část těla zahalená do nápadně červených či oranžových odstínů, z níž vystupují tmavá klepítka spojená s protáhlými končetinami, činí ze zápřednice jedovaté tvora, který dokáže nahnat strach nejen lidem trpícím arachnofobií. Ačkoliv se nejedná o útočného tvora, lidé by měli být při toulkách přírodou obezřetní, neboť setkání s tímto členovcem nemusí patřit k nejpříjemnějším.