Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf Senátu Vystrčil nebude znovu kandidovat do vedení ODS

Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Předseda Senátu Miloš Vystrčil nebude na lednovém kongresu ODS obhajovat funkci místopředsedy strany. Řekl to serverům Novinky.cz a iDNES.cz. Své rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné tím, že se chce naplno věnovat práci v horní parlamentní komoře a mít víc času na rodinu. Vyloučil, že by se tak chystal na případnou prezidentskou kandidaturu.

Vystrčil uvedl, že se o post ve vedení strany nehodlá ucházet, protože se chce věnovat Senátu, práci jeho předsedy a práci senátora za jihlavský region. "Taky protože mě čekají senátní volby v příštím roce, kde bych se chtěl pokusit znovu kandidovat," řekl dnes Vystrčil serveru iDNES.cz.

Jako další důvod uvedl, že chce mít více času na manželku, vnoučata, přátele a příbuzné. "Třetí důvod je, že ODS po osmi letech práce zvítězila ve volbách, dílčí cíl se podařilo splnit," řekl již ve středu Novinkám. Svým odchodem z vedení strany chce dát příležitost někomu novému. Zároveň ale nevyloučil, že se do vedení ODS někdy v budoucnosti nevrátí.

O Vystrčilovi se v médiích spekuluje jako o možném kandidátovi na příštího prezidenta republiky. Předseda Senátu ale odmítá, že by s tím rozhodnutí opustit vedení ODS souviselo. "Tuto věc nyní neřeším. Pan prezident Miloš Zeman bude zřejmě fungovat až do konce svého volebního období," řekl Novinkám.

Současný šéf horní komory českého Parlamentu Vystrčil se v politice pohybuje od začátku 90. let. V minulosti byl mimo jiné starostou Telče a hejtmanem Vysočiny. Do Senátu byl Vystrčil poprvé zvolen v říjnu 2010. Loni v únoru nahradil v čele horní parlamentní komory Jaroslava Kuberu, který nečekaně zemřel.

Témata:  Miloš Vystrčil

Aktuálně se děje

11. srpna 2026 16:54

Veronika Žilková promluvila o zásluhách dcery Korduly

Veronice Žilkové už většina dětí odrostla a prakticky každé z nich si již žije svůj vlastní život. Snad jen nejmladší Kordula maminku stále poslouchá. Známá herečka ale zároveň přiznala, že dcera má svůj vliv na ni. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Konec letních prázdnin, jak je známe? Česko by na reformě mohlo vydělat

Dvouměsíční letní prázdniny vznikaly pro úplně jinou ekonomiku a společnost. Dnes stát prakticky současně vyšle rodinám se školáky signál: právě teď jeďte na dovolenou. Výsledkem jsou dražší hotely a zájezdy, přeplněná letoviska, kolony a dva měsíce, kdy firmy bojují se souběhem dovolených. Hotely přitom mimo sezonu zejí prázdnotou.