Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sněmovní klub ANO nově povede Schillerová, vystřídá Faltýnka

Alena Schillerová
Alena Schillerová
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Sněmovní klub hnutí ANO nově povede nynější vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová. Informaci České televize potvrdil ČTK zdroj z frakce, jejíž členové se dnes sešli na první schůzi po víkendových volbách.

Schillerová vystřídá dlouholetého předsedu poslanců ANO Jaroslava Faltýnka.

Nyní vládní ANO bude mít i v novém volebním období v dolní komoře nejsilnější klub. Počet jeho členů ale klesne o šest na 72.

Schillerová byla v čele jihomoravské kandidátky hnutí ANO. Od voličů získala téměř 23.000 přednostních hlasů.

Témata:  Alena Schillerová hnutí ANO

Aktuálně se děje

24. srpna 2026 13:45

Fotka, která rozbíjí internet. Josef Maršálek pořádně vyděsil fanoušky

Cukrář a známý televizní porotce Josef Maršálek překvapil své fanoušky na sociálních sítích, když zveřejnil snímky s výrazně oteklým rtem. U příspěvku nejprve zavtipkoval, že se už do dotyčného salonu nikdy nevrátí, čímž vyvolal řadu reakcí a spekulací o možném estetickém zákroku. Fotky se okamžitě staly hitem a virálně se šíří internetem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy