Mluvčí soudu potvrdil, že rozhodnutí padlo, neuvedl ale jaké. Lobbista si odpykává 4,5 roku vězení za úmyslné sražení ženy autem. Do vězení nastoupil v roce 2014, trest měl ze zdravotních důvodů přerušen od března 2016. Do výkonu trestu Janoušek znovu nastoupil letos v červenci.

"Mohu potvrdit, že o žádosti odsouzeného již bylo rozhodnuto, avšak o obsahu rozhodnutí lze informovat až po jeho doručení procesním stranám," sdělil ČT mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Janouškův advokát podle televize verdikt nechtěl komentovat. Proti zamítnutí žádosti lze podat stížnost. Pokud by soud žádosti vyhověl, mohl by Janoušek být z vězení zřejmě propuštěn.

Výkon trestu soudy Janouškovi ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušovaly opakovaně. Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

Krajský soud v Brně na konci dubna Janouškovi prodloužil přerušení výkonu trestu o další dva roky, proti usnesení podal stížnost státní zástupce. Vrchní soud v Olomouci žalobci vyhověl. Janouškův zdravotní stav podle usnesení soudu nebrání tomu, aby mohl pobývat ve věznici.

Janoušek také v minulosti dvakrát žádal pražský městský soud o prominutí zbytku trestu, ten mu však ani jednou nevyhověl. V létě 2019 nechal Vrchní soud v Praze Janouška sledovat a ukázalo se, že chodí bez doporučeného doprovodu na plovárnu, vyjel si na kole nebo navštívil galerii. Server Seznam Zprávy také letos zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.