Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soukup prodal zbytek TV Barrandov, zůstal v agentuře Médea

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup
Foto: Instagram

Jaromír Soukup už není ani spoluvlastníkem vydavatelství Empresa Media, do kterého patří i TV Barrandov. I zbývající padesátiprocentní podíl od něj odkoupil podnikatel Jan Čermák. Kupní cena není známá. Vyplývá to z údajů v Evidenci skutečných majitelů.

Čermák získal poloviční podíl ve firmě Empresa Media už loni na podzim s cílem optimalizovat fungování společnosti, postarat se o její ozdravení a splacení pohledávek vůči věřitelům. Nově by měl být stoprocentním vlastníkem. Soukup si podle dostupných informací ponechal podíl v mediální agentuře Médea.

Od ledna je možné si pořídit dluhopisy TV Barrandov, které vznikly za účelem splacení závazků. Zájem je ale minimální, zdůraznil server novinky.cz. 

Barrandov Televizní Studio pak na konci února získalo ochranu po dobu tří měsíců před věřiteli, jimž dlužilo 991 milionů korun. Soud v březnu schválil moratorium i pro společnost, která pro televizní programy zajišťuje reklamu.

Pod hlavičku firmy Barrandov Televizní Studio spadají kanály TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov, které mají zhruba dvouprocentní podíl sledovanosti na českém televizním trhu. Empresa Media pak zastřešuje i časopisy Týden, Sedmička, Interview a Instinkt. 

Témata:  Jaromír Soukup TV Barrandov

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy