Podle státní policie se popralo pět fanoušků Brna se třemi příznivci Sparty. Policie potyčku vyšetřuje jako potenciální výtržnictví a ublížení na zdraví, uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

"Ošetřili jsme tři muže," potvrdila mluvčí záchranné služby Barbora Truksová Zuchová. Zprvu uvedla, že zranění jsou spíše lehčí, povrchová, případně pohmožděniny. U jednoho z mužů se později v nemocnici potvrdila zlomenina nohy, doplnila Truksová Zuchová.

"K přesným počtům osob a průběhu útoku se bohužel kvůli zcela čerstvému vyšetřování nemůžeme vyjadřovat. Na místo se poté dostavila i Policie ČR, které jsme aktéry předali," sdělil Ghanem.

"Incident jsme převzali, zjišťujeme všechny okolnosti," uvedl mluvčí Malášek.

Zbrojovka dnes hostila Spartu na stadionu v Srbské ulici a prohrála 0:4. Zápas provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření, začala už po poledni. Do zahájení zápasu v 16:00 nemuseli policisté řešit žádné narušení veřejného pořádku, uvedli na twitteru. Na stadion podle nich mířily vedle fanoušků pražského týmu i skupinky příznivců Slovanu Bratislava a Austrie Vídeň.

Incident v Berkově ulici se odehrál před 19:00, tedy po skončení utkání. Zasahovalo podle Ghanema 15 strážníků. Podařilo se jim zajistit podezřelé i napadené, uvedl mluvčí Ghanem. Podle Maláška se žádný jiný podobný incident nestal, bezpečnostní opatření skončilo odjezdem většiny příznivců Sparty i rakouských a slovenských fanoušků.

Během druhého poločasu se skupina fanoušků hostů pokusila vniknout do zakázaného prostoru, posléze se ale vrátili do svého sektoru. V táborech fanoušků obou klubů se objevila pyrotechnika a drobné výtržnosti. Policisté počínání fanoušků zadokumentovali a budou je vyhodnocovat, informovali na twitteru.