Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba ve FN Ostrava: Zraněná žena přežila noc, její stav zůstává kritický

Střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě
Střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě
Foto: Policie ČR

Žena vážně zraněná při úterní střelbě v budově polikliniky fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě přežila noc, zůstává ale v kritickém stavu. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Další dva zranění jsou mimo ohrožení života. Šest lidí útok dvaačtyřicetiletého muže z Opavska, který později spáchal sebevraždu, nepřežilo.

"Stav pacientky je stála velmi vážný, kritický. V tuto chvíli nelze spekulovat o dalším vývoji," řekla mluvčí. Dodala, že více se nemocnice nebude k zdravotnímu stavu ženy vyjadřovat.

Střelec zahájil palbu bez varování na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance v úterý po 07:00. Střílel čekající pacienty z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Mezi oběťmi jsou dva příslušníci Vězeňské služby. Lékaře navštívili v době svého volna.

Z nemocnice se střelci podařilo odejít před příjezdem policie. Navštívil matku, které se svěřil a oznámil jí, že se zabije. Později spáchal sebevraždu v Děhylově na Opavsku, asi osm kilometrů od fakultní nemocnice. Svým zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci.

Podle médií byl muž stavební technik, zhruba od půlky října byl v nemocný. Tvrdil, že má závažnou chorobu. Jeho zaměstnavatel uvedl, že posledních 14 dní byl v pracovní neschopnosti a myslel si, že trpí závažnou chorobou. Policie zatím motiv činu oficiálně nezveřejnila.

Legální zbraň střelec neměl a měl trestní minulost. "Měl tři záznamy za násilnou a drobnou majetkovou trestní činnost," uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. "U násilné činnosti šlo o drobnou potyčku," upřesnil.

Témata:  Ostrava střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Fakultní nemocnice Ostrava

Aktuálně se děje

23. června 2024 17:52

Rusko: USA nesou odpovědnost za raketový útok na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy