Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tošovský ukončil členství v ODS, mandátu po boku SPD se nevzdal

Pavel Tošovský
Pavel Tošovský
Foto: Facebook Pavel Tošovský

V pondělí zvolený radní města Ústí nad Labem Pavel Tošovský na výzvu oblastního sdružení ODS ukončil členství ve straně. Mandátu po boku SPD se nevzdal. Město vede koalice ANO a SPD. V sms zprávě o tom dnes ráno Tošovský informoval ČTK. Vyjádření předsedy oblastního sdružení ČTK zjišťuje.

Na ustavujícím zastupitelstvu byl v pondělí zvolen primátorem Petr Nedvědický (ANO) a náměstci z ANO, koalice SPD s Trikolorou a Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů (UFO). Nové vedení města má v 37členném zastupitelstvu 20 hlasů. Nechybová i Tošovský mají nárok na plný plat, byli zvoleni jako uvolnění. Spolustraníci Nechybové i Tošovského zůstali v opozici. O vyloučení Nechybové UFO jedná.

"Ukončil jsem členství v ODS, abych předešel trapným jednáním a svolávání místního sněmu na Střekově. ODS v Ústí chce být mermomocí v opozici, což by znemožňovalo dotáhnout v pořádku všechny připravované akce," uvedl Tošovský. Míní, že jeho odchodem od občanských demokratů je věc ukončená z jeho strany i ze strany ODS. Ještě v pondělí po svém zvolení prohlásil, že nemíní z ODS odcházet. Upozornil na to, že není v koalici, protože nepodepsal žádnou koaliční smlouvu.

Předseda ODS a premiér Petr Fiala k Tošovskému a jeho účasti ve vedení Ústí nad Labem pro server HlídacíPes.org uvedl, že takový postup považuje za nepřijatelný. K jednání Tošovského se v pondělí vyjádřil i krajský předseda ODS v Ústeckém kraji, poslanec Karel Krejza. Řekl, že Tošovský v ODS skončil. Jednání Tošovského považuje za zradu a za absolutně nepřijatelné. "To, že zastupitel zvolený za ODS, byl zvolen do rady města hlasy SPD a navíc podpořil do vedení města členy SPD, je pro nás absolutně nepřijatelné," reagoval na jednání Tošovského předseda oblastního sdružení ODS a poslanec Libor Turek.

V uplynulém volebním období vládla krajskému městu menšinová vláda ve složení ANO, ODS a Pro Zdraví a Sport. Tošovský byl náměstkem primátora. Původně bylo součástí koalice ještě UFO. V roce 2021 nahradilo UFO v koalici hnutí PRO! Ústí. Po řadě neshod z koalice po tři čtvrtě roce odešlo.

Témata:  Pavel Tošovský ODS

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy