"Je to absolutní zrada. Domluva i před zastupitelstvem byla jednoznačná a byla jiná, než jak to proběhlo na zastupitelstvu. Předpokládám, že končí v ODS ať už dobrovolně, nebo nedobrovolně. Jsem tím znechucený, když někdo nemá hrdost a páteř. Nemám pro to absolutně žádné pochopení," řekl Krejza.

Do funkce prvního náměstka zastupitelé na dnešním ustavujícím jednání zvolili Tomáše Vlacha z ANO. Druhým náměstkem se stal Bohumil Ježek z SPD a třetí náměstkyní Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů (UFO). Všichni čtyři budou vykonávat funkci jako uvolnění, tedy s nárokem na plný plat.

Z ODS je v nové krajské vládě pouze Tošovský. ODS už dříve na svém facebookovém profilu odmítla, že někdy zvažovala nebo projednávala možnou koalici s SPD. "Ještě dnes se sejde mimořádná oblastní rada, která tuto pro nás naprosto šokující situaci bude okamžitě řešit," řekl Libor Turek, předseda regionálního sdružení ODS. Tošovský dnes řekl, že není součástí koalice. "Já nejsem v koalici. Já jsem přislíbil vítězi voleb ANO, že podpořím jejich návrhy," řekl Tošovský. "Nic jsem nepodepisoval, žádnou koaliční smlouvu," doplnil Tošovský, který v uplynulém volebním období vykonával funkci náměstka primátora. "Nešlo mi o funkci. Šlo mi o tu odvedenou práci," uvedl Tošovský. Dodal, že nemíní z ODS odcházet.

Oblastní rada ODS vyzvala Tošovského, aby složil mandát a odešel ze strany

Oblastní rada ODS vyzvala dnes zvoleného radního Ústí nad Labem Pavla Tošovského, aby se do půlnoci vzdal mandátu zastupitele a odešel z Občanské demokratické strany. Pokud tak neučiní do půlnoci, bude neprodleně svolán sněm místního sdružení ODS Střekov, který v souladu se stanovami ODS projedná jeho vyloučení. V tiskové zprávě to dnes uvedl předseda oblastního sdružení ODS Libor Turek. Tošovský se připojil k vedení města složeného z vítězného ANO, SPD a Věry Nechybové z Ústeckého fóra občanů (UFO). UFO projednává její vyloučení. Tošovský ČTK pozdě večer v sms zprávě napsal, že své stanovisko zatím ODS nepředal. Víc se k tomu nechtěl vyjadřovat.

"Při dnešním ustavujícím zasedání zastupitelstva města Ústí nad Labem jsme čelili šokujícímu překvapení, stejně jako naši voliči a kolegové z demokratického spektra. To, že zastupitel zvolený za ODS, byl zvolen do rady města hlasy SPD a navíc podpořil do vedení města členy SPD, je pro nás absolutně nepřijatelné," uvedl Turek. Od jednání a osobního rozhodnutí Tošovského se podle Turka občanští demokraté distancují. " Pavel Tošovský svým jednáním hrubě poškodil zájmy ODS," doplnil Turek a omluvil se členům strany, podporovatelům i voličům.

Předseda ODS a premiér Petr Fiala v reakci na Tošovského účast ve vedení Ústí nad Labem pro HlídacíPes.org uvedl, že takový postup považuje za nepřijatelný.

K jednání Tošovského se dnes vyjádřil i krajský předseda ODS v Ústeckém kraji, poslanec Karel Krejza. Řekl, že Tošovský v ODS skončil. Jednání Tošovského považuje za zradu a za absolutně nepřijatelné. "Je to absolutní zrada. Domluva i před zastupitelstvem byla jednoznačná a byla jiná, než jak to proběhlo na zastupitelstvu. Předpokládám, že končí v ODS, ať už dobrovolně, nebo nedobrovolně. Jsem tím znechucený, když někdo nemá hrdost a páteř. Nemám pro to absolutně žádné pochopení," řekl Krejza.

Primátorem města se stal Petr Nedvědický (ANO). Do funkce prvního náměstka zastupitelé na dnešním ustavujícím jednání zvolili Tomáše Vlacha z ANO. Druhým náměstkem se stal Bohumil Ježek z SPD a třetí náměstkyní Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů (UFO). Všichni budou vykonávat funkci jako uvolnění, tedy s nárokem na plný plat.

Z ODS je v nové krajské vládě pouze Tošovský. ODS už dříve na svém facebookovém profilu odmítla, že by někdy zvažovala nebo projednávala možnou koalici s SPD. Tošovský dnes po svém zvolení řekl, že není součástí koalice. "Já nejsem v koalici. Já jsem přislíbil vítězi voleb ANO, že podpořím jejich návrhy," řekl Tošovský. "Nic jsem nepodepisoval, žádnou koaliční smlouvu," doplnil Tošovský, který byl v uplynulém volebním období náměstkem primátora. "Nešlo mi o funkci. Šlo mi o tu odvedenou práci," uvedl Tošovský.

reklama