Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie na Jihlavsku. Muž před zraky policistů zastřelil příbuzného

Policie vyšetřuje tragický incident v rodině na Jihlavsku. (12.2.2025)
Policie vyšetřuje tragický incident v rodině na Jihlavsku. (12.2.2025)
Foto: Policie ČR

Tragický incident mezi členy jedné rodiny se ve středu odehrál před zraky policistů v jedné z obcí na Jihlavsku. Záchranné složky vyjížděly k domu kvůli hlášenému požáru kotle. Majitel nemovitosti následně při příjezdu přivolaných hasičů a policistů zastřelil svého příbuzného.

Policie krátce před 15. hodinou informovala, že od středečního poledne řeší mimořádnou událost v Třešti na Jihlavsku. Prvotní oznámení hovořilo o požáru plynového kotle v rodinném domě na okraji města. Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Po příjezdu jednotky profesionálních hasičů a policejní hlídky byl u domu majitel nemovitosti a vystřelil z legálně držené zbraně na svého příbuzného. Přes okamžitou resuscitaci muž na následky zranění zemřel. Střelce jsme zadrželi a zbraň zajistili. Nikdo další zraněn nebyl," uvedla policie na sociální síti X. 

Na místě momentálně pracuje kompletní krajský výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Policisté poskytli také služby krizového interventa.

Témata:  vražda Policie ČR Vysočina

Související

Aktuálně se děje

8:27

Leoš Mareš popsal další návštěvu u Hezuckého. Sestřičky naznačily posun k lepšímu

Zdravotní stav Patrika Hezuckého je každý den - a zcela pochopitelně - tématem ranní show na Evropě 2. Leoš Mareš se momentálně musí obejít bez svého parťáka, proto posluchačům alespoň říká novinky z nemocnice. Třeba tu, že Hezucký by mohl zdravotnické zařízení opustit již tento týden. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Martin Kuba na 24. kongresu ODS

Otřes v ODS: Kuba na předsedu kandidovat nebude, ze strany odchází

Výrazná postava Občanské demokratické strany a jihočeský hejtman Martin Kuba se po dvaadvaceti letech rozhodl ukončit své členství ve straně a oznámil záměr založit nový politický subjekt. O svém překvapivém kroku informoval veřejnost prostřednictvím svého facebookového účtu. Toto oznámení přichází v době spekulací o jeho možné kandidatuře na předsedu ODS.