Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Třetí zápas finále Tipsport Extraligy: Pardubice překonaly Kometu a vedou 2:1

Lukáš Sedlák se zašitým rtem
Lukáš Sedlák se zašitým rtem
Foto: HC Dynamo Pardubice

Pardubice zvítězily ve třetím finálovém utkání Tipsport extraligy v Brně 4:1 a ujaly se vedení 2:1 v sérii. Kapitán týmu Lukáš Sedlák, jenž se po ošetření poraněného rtu vrátil na led, se stal klíčovou postavou, když přispěl gólem a asistencí.

Ve vysoce napjatém třetím zápase finále Tipsport extraligy mezi Brnem a Pardubicemi se od samého začátku hrál velmi tvrdý hokej. Již po dvou minutách došlo k prvnímu střetu, kdy se v hlavních rolích ocitli brněnský Pospíšil a pardubický Smejkal. Tento konflikt nebyl ojedinělý, protože při dalším střídání se situace opakovala, tentokrát před brněnským brankářem Postavou, kde oba hráči znovu sehráli hlavní roli. Rozhodčí následně udělili oběma menší tresty.

Oba týmy nešetřily ani v průběhu samotného zápasu. Brněnský Pospíšil, který se po zranění vrátil do sestavy, se několikrát pokusil ohrozit pardubickou branku, ale jeho střelu v 11. minutě brankář Will skvěle zneškodnil. Pardubice, včetně brankáře, dobře bránily, ale hra pokračovala v tvrdém tempu. Ve 14. minutě došlo k dalšímu sporu, kdy trenér Pardubic Miloslav Hořava nesouhlasil s rozhodčím, který podle něj nezaregistroval zákrok Romana Červenky na Šimona Stránského, jenž podle Pardubic padl na led příliš snadno.

V polovině zápasu přišla pro Pardubice další komplikace. Brněnský obránce Gulaši trefil kapitána Lukáše Sedláka pukem do obličeje, což ho na chvíli vyřadilo ze hry. Pardubice se však dokázaly soustředit na hru a ve 28. minutě využily přesilovku. Smejkal se dostal k puku, projel kolem brněnské branky a bez problémů zametl kotouč za záda brankáře Postavy. Tento gól uklidnil tým, ale další klíčový moment přišel až později.

Sedlák se vrátil na led se sešitým rtem, což ukázalo jeho odhodlání. V 39. minutě dostal skvělou šanci na zvýšení náskoku, ale jeho střelu skvěle zlikvidoval Postava. Když však o minutu později Vondráček využil příležitosti a zvýšil na 2:0, zdálo se, že Pardubice mají zápas pod kontrolou. Kometa však nechtěla vzdát a v 46. minutě Ilomäki snížil, což znamenalo drama až do posledních minut.

Ve chvíli, kdy Kometa zkusila hru bez brankáře, aby se dostala zpět do zápasu, přišla smrtící rána v podobě prázdné branky, kterou vstřelil Mandát. Tím uzavřel skóre na 4:1 pro Pardubice a zajistil jim důležitý náskok v sérii 2:1. Tým pod vedením Miloslava Hořavy si tak mohl vydechnout a soustředit se na další krok v boji o titul.

Témata:  HC Dynamo Pardubice HC Kometa Brno extraliga Hokej ČR hokej

Související

Aktuálně se děje

9:07

Další soud mezi Hanychovou a Soukupem. Tentokrát nejde o Rozárku

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se nerozešli zrovna v dobrém, proto ostatně vedou spor ohledně péče o společnou dceru Rozárku. V červenci se ale otevřela u soudu další kauza. Možná by ale nemusela mít dlouhého trvání. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.