Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Fica polevily závažné zdravotní komplikace, uvedl Kaliňák

Robert Fico, slovenský premiér
Robert Fico, slovenský premiér
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Zdravotní stav postřeleného slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) se nadále zlepšuje. Podle místopředsedy vlády a politikova stranického kolegy Roberta Kaliňáka pominula většina závažných komplikací. 

"Většina závažných komplikací, kterým jsme čelili na začátku, pominula. Teď vyvstávají otázky, které se týkají rekonvalescence, ale ta by mohla být i rychlejší, než jsme původně předpokládali," řekl ministr obrany po jednání vlády. 

Kaliňák zároveň potvrdil, že premiéra budou ambulantně ošetřovat v bratislavské Nemocnici svatého Michala. "Kdy se vrátí do práce, bude záležet na rozhodnutí lékařů i jeho subjektivním pocitu," dodal. 

Fico je od minulého čtvrtka v domácí péči, informovala Rooseveltova nemocnice, kde byl politik hospitalizován od atentátu, k němuž došlo v polovině května. O převozu premiéra z Banské Bystrici do Bratislavy jako první informovala televize Markíza, která však chybně uvedla, že premiéra převážejí právě do Nemocnice svatého Michala v hlavním městě.

Banskobystrická nemocnice před propuštěním pacienta na sociální síti uvedla, že Fico absolvoval na základě rozhodnutí lékařského konzilia další kontrolní vyšetření, která potvrdila pozitivní vývoj zdravotního stavu. Podle lékařů zároveň začal proces rehabilitace pacienta. 

Specializovaný trestní soud v Pezinku v květnu poslal atentátníka do vazby, je obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra. Obviněného k soudu eskortovala policie, na místě panovala přísná bezpečnostní opatření. 

Témata:  Robert Fico Slovensko

Aktuálně se děje

14. června 2024 12:54

Vyšetřování střelby na FF UK je hotovo. Policie případ odložila

Policie ukončila vyšetřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a případ odložila. Informovalo o tom dnes Městské státní zastupitelství v Praze na sociální síti X. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy