Obecní úřad Moldava rozhodl 21. září o vyškrtnutí 46 lidí ze stálého seznamu voličů. Kromě osob, které se přihlásily k trvalému pobytu v období těsně před volbami, ze stálého seznamu voličů vyškrtl i další, které se dílem přihlásily k trvalému pobytu v Moldavě krátce před komunálními volbami v letech 2010, 2014 nebo 2018 a přitom se v obci fakticky nezdržují a nemají k ní žádný vztah. Předseda volební komise Oldřich Kozler, nominovaný SPD, před začátkem voleb uvedl, že rozhodnutí starostky nebude respektovat a nechá volit všechny voliče ze seznamu.

Komunální volby v Moldavě v Krušných horách na Teplicku vyhrálo hnutí SPD. Druhá skončila strana Otevřeně ke všem. V devítičlenném zastupitelstvu připadly SPD tři mandáty, po dvou Otevřeně ke všem, Spolu a Rozvoj Moldavy a Nového Města. Podnět k soudu dalo Spolu.

S podnětem o účelovém přihlášení voličů se obrátila starostka Lenka Nováková (Otevřeně ke všem) také na policii. Předseda okrskové volební komise rozhodl sám, svévolně. Podle navrhovatelů byl porušen volební zákon způsobem, který hrubě ovlivnil výsledky voleb, neboť tak byl zvýšen počet voličů o 23 na celkových 160, tedy zhruba o šestinu. V návaznosti na to podaly dvě členky okrskové volební komise 27. září trestní oznámení.

V usnesení soud uvedl, že okrsková volební komise dodatečným dopsáním osob, jež byly obecním úřadem vyškrtnuty ze seznamu pro absenci faktického pobytu v obci Moldava jednala v rozporu s volebním zákonem. Soud v usnesení zdůraznil, že není oprávněn přezkoumávat důvody, které vedly obecní úřad k vyškrtnutí osob ze stálého seznamu voličů a jeho dodatku

Krajský soud zamítl podněty ohledně voleb v Roudnici nad Labem na Litoměřicku a Benešově nad Ploučnicí na Litoměřicku, vyplývá z oznámení na úřední desce. Rozhodnuto ještě není o volbách v Loučné pod Klínovcem na Chomutovsku. Ve středu zveřejní soud usnesení ohledně návrhu na neplatnost kandidáta v Děčíně, návrhu na neplatnost voleb v Krupce a Teplicích.

Před čtyřmi lety krajský soud přijal 26 podnětů v souvislosti s volbami, jeden z nich se týkal Moldavy. Opakovat volby nikde nenařídil. V minulosti se v Ústeckém kraji opakovaly kvůli kupčení s hlasy volby v Bílině, Chomutově či Krupce na Teplicku.