Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku panuje hrozba teroristického útoku. Policie zadržela podezřelého cizince

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Policie zadržela muže podezřelého ze spáchání zvlášť závažného zločinu, po kterém bylo pátráno od pátku. Toto pátrání souviselo s preventivními bezpečnostními opatřeními v Praze, zavedenými kvůli možné hrozbě útoku na infrastrukturu. 

Policisté o tom dnes informovali na sociální síti X. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na téže síti uvedl, že ačkoliv bezpečnostní opatření stále platí, bezprostřední hrozba již nehrozí. Zadržený muž pochází z Jižní Ameriky a mluví španělsky.

Policie v pátek varovala, že hledaný muž může být nebezpečný. "Díky spolupráci s veřejností se kriminalistům z odboru extremismu a terorismu podařilo muže podezřelého ze zvlášť závažného zločinu vypátrat a zadržet," uvedli policisté. Zároveň sdělili, že podrobnosti o činu, z něhož je muž podezřelý, zatím nemohou zveřejnit.

Na případu spolupracují s dalšími bezpečnostními složkami. V noci na dnešek byla v Praze zavedena zvýšená bezpečnostní opatření. "Více informací poskytneme po zasedání Bezpečnostní rady státu, nicméně právo na poskytování informací si v trestní věci vyhradilo Vrchní státní zastupitelství v Praze," dodala policie. Bezpečnostní rada státu se sejde v pondělí odpoledne, její jednání bylo plánované dopředu.

Rakušan poděkoval policii za její práci a veřejnosti za pomoc. "Preventivně zvýšená bezpečnostní opatření na místech s vysokou koncentrací lidí nadále platí, bezprostřední nebezpečí nehrozí," dodal.

Podle serveru iDNES přešli všichni policisté v Praze do režimu "teror" až do odvolání. Mají se zaměřit na obchodní centra, depa MHD, autobusová a vlaková nádraží a věnovat zvýšenou pozornost všem podezřelým osobám v těchto oblastech. 

Témata:  terorismus Policie ČR

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy