Lidé mohou volit do 14:00, pak začnou volební komisaři jejich hlasy sčítat a posílat ke zveřejnění na volebním serveru. Celkové výsledky senátních voleb a podstatné výsledky krajských voleb by mohly být známy v pozdních večerních hodinách.

Oficiální podobu získají výsledky krajských voleb pravděpodobně v úterý 6. října vyhlášením ve Sbírce zákonů, o den dříve je projedná Státní volební komise.

V případě senátních voleb se výsledky příští týden objeví pouze z obvodu, v němž by byl některý z kandidátů zvolen už nyní v prvním volebním kole. Souhrnné výsledky senátních voleb budou zveřejněny až po finálovém druhém kole, které se uskuteční zkraje příštího víkendu.

Volit do krajů a v některých částech Česka i do třetiny Senátu zatím přišlo kolem 30 procent oprávněných voličů, zjistila ČTK od členů volebních komisí. Účast je tak podobná jako při hlasování před čtyřmi lety. Mírně vyšší zájem mají lidé o volby do krajů než do horní komory parlamentu. Volební místnosti budou otevřené do dnešních 14:00. V roce 2016 byla účast ve volbách do krajských zastupitelstev 34,6 procenta.