Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V ČR se od začátku epidemie prokázalo přes 3,9 milionu případů covidu-19.

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V ČR se od začátku koronavirové epidemie v březnu 2020 laboratorně prokázalo přes 3,9 milionu případů covidu-19.

Tempo růstu nákazy začalo výrazně růst loni v listopadu a pak letos v lednu a únoru, kdy laboratoře dvakrát vykázaly přes 50.000 nakažených za den.

Rekordních 57.244 případů přibylo letos 1. února, poté začaly počty klesat. V posledních týdnech tempo přírůstků klesá či stagnuje - nyní přibylo 100.000 případů za 28 dní, předtím dvakrát za 14 dní.

V ČR se dosud nakazilo 3,900.444 lidí, tedy zhruba 363.000 na milion obyvatel. Podle serveru ourworldindata.org je tak ČR 22. nejvíce zasaženou zemí podle poměrného počtu nakažených (ještě na začátku roku byla osmá, pak ale začala ve srovnání s dalšími zeměmi v žebříčku klesat.

Začátkem března byla ČR 17., v polovině března dvacátá). Z celého světa jsou na tom nejhůře Dánsko (535.152 případů nákazy na milion obyvatel) před Andorrou (530.198) a Kyprem (525.087).

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

6. srpna 2025 16:07

Veronika Arichteva otevřela citlivé téma. Všechno ale prozradit nechce

Veronika Arichteva v červenci odhalila, že čeká s manželem Biserem druhého společného potomka. Dítě přijde na svět přibližně pět let po starším sourozenci. Některé fanynky si možná řeknou, že je to poměrně dlouhá doba. Známá herečka se proto rozhodla něco prozradit, ale zatím opravdu jen něco. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy