Nově složená koalice je takřka identická jako ta, jež na liberecké radnici vládne od předchozích komunálních voleb v roce 2018. K starostům, ANO a ODS nově přibudou jen Piráti, kteří se do zastupitelstva pátého největšího města v zemi dostali poprvé.

Rada města bude stejně jako nyní jedenáctičlenná. Pět zástupců v ní budou mít starostové, čtyři ANO a po jednom ODS a Piráti. Takzvaně uvolněných náměstků bude podle dohody koalice nově šest, dosud byli čtyři. Koalice chce vytvořit i dvě pozice neuvolněných náměstků, dosud nebyl v Liberci ani jeden.

Starostové ve spojení s TOP 09 a KDU-ČSL získali v komunálních volbách v Liberci 12 mandátů. Druhé skončilo ANO s 11 zastupiteli, třetí Liberec otevřený lidem s šesti mandáty. Po čtyřech zastupitelích mají ODS a SPD a dva Piráti.

V roce 2018 vyhrála komunální volby v Liberci také kandidátka SLK, TOP 09 a KDU-ČSL, když získala 16 ze 39 mandátů. Druhé skončilo ANO a stejně jako nyní i tehdy to stačilo na 11 míst v zastupitelstvu. Třetí Změna pro Liberec, jež tentokrát nekandidovala, získala šest křesel. Čtyři mandáty měla stejně jako letos ODS a LOL před čtyřmi lety získala dvě místa v zastupitelstvu.

reklama