Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Pardubicích skončilo odklízení vraku po tragické vlakové nehodě

Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024.
Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024.
Foto: HZS Pardubice

V Pardubicích se v úterý podařilo dokončit odklízení trosek po středeční tragické srážce rychlíku a nákladního vlaku, kterou nepřežili čtyři cestující. Běžný provoz na klíčové trati české železniční sítě byl obnoven už v pátek. 

K tragické srážce rychlíku společnosti RegioJet a nákladního vlaku ČD Cargo došlo minulý týden ve středu kolem 23. hodiny u stanice Pardubice - centrum. 

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) ve čtvrtek před polednem informoval o zjištění inspekce, podle kterého projel expresní osobní vlak návěstidlo v poloze zakazující jízdu. "Zda se jednalo o technickou závadu, o lidskou chybu či o kombinaci obou faktorů, je předmětem podrobného šetření a konkrétní závěry není možné předjímat," napsal na sociální síti. 

Policie po ukončení ohledání místa mimořádné události kriminalisty a techniky informovala o zahájení úkonů trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Výše materiálních škod byla podle Kupky vyčíslena na 110 milionů korun. 

Mezi čtyřmi oběťmi středečního vlakového neštěstí v Pardubicích jsou dvě slovenské občanky, potvrdilo ve čtvrtek slovenské ministerstvo zahraničí. I dalšími dvěma oběťmi byly ženy, šlo o Ukrajinky. Přes dvacet lidí utrpělo zranění. 

Témata:  nehody vlaků vlaky

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy