Incidenční číslo, které uvádí počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, vzrostlo na 109. Nejvyšší je nadále v Praze, kde činí 186. Nad hodnotou 150 je také v okresech Sokolov, Beroun a Praha-západ.

Denní počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem postupně rostou od přelomu května a června, kdy se ještě pohybovaly nejvýše kolem dvou až tří set nakažených. Množství hospitalizovaných narůstá zhruba od poloviny června, kdy bylo v nemocnicích kolem 100 lidí. Za nárůstem počtu nákaz jsou podle Státního zdravotního ústavu nakažlivější submutace koronavirové varianty omikron. Podle odborníků se letní vlna covidu-19 blíží kulminaci. Ministerstvo a odborníci doporučují používání ochrany nosu a úst v hromadné dopravě, nemocnicích a domovech pro seniory. Plošná opatření úřad nechystá.

Za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku od 1. března 2020 bylo v zemi potvrzeno zhruba 3,96 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je přes 274.620 a za pondělí 965. Od začátku epidemie zemřelo 40.360 lidí s covidem-19. Plně naočkováno bylo proti této nemoci v Česku zhruba 6,88 milionu lidí a asi 4,25 milionu lidí dostalo posilující dávku vakcíny.