reklama

Více nových případů za jeden den v metropoli potvrdily laboratoře naposledy 8. ledna, tehdy jich bylo téměř 1300. Od té doby překročil denní nárůst potvrzených případů tisícovku pouze třikrát, a to 13. ledna, poté minulý čtvrtek a naposledy toto pondělí.

I přes mezitýdenní nárůsty počtu nakažených v poslední době patří Praha k regionům, které jsou nyní nákazou zasaženy méně. Na 100.000 obyvatel zde za posledních sedm dní připadá 378 nových případů.

Od 27. prosince, kdy v Česku začalo očkování proti novému koronaviru, podali zdravotníci v metropoli přes 94.000 dávek vakcíny. Je to výrazně vyšší počet než v ostatních krajích. V Jihomoravském kraji, který je druhý, se aplikovalo více než 47.000 dávek a ve třetím Moravskoslezském kraji necelých 37.500. Hlavní město vede také v počtu dokončených očkování. Obě dávky dostalo v Praze zhruba 27.200 lidí, na jihu Moravy necelých 16.500 a v Moravskoslezském kraji 9200 lidí.

Pražští radní v pondělí schválili, že hlavní město vydá na opatření související s pandemií koronaviru 59,7 milionu korun. Peníze půjdou mimo jiné na nákup ochranných pomůcek nebo zajištění práce z domova pro zaměstnance magistrátu. Část půjde i na odměny při boji proti nemoci covid-19. Peníze vezme město z rozpočtové rezervy.

Praha vydala od začátku pandemie za opatření proti covidu-19 kolem dvou miliard korun.

reklama