reklama

V týdnu od 5. dubna vyčistí stroje a pracovníci úklidových čet mezi 08:00 a 15:00 ulice v Praze 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17, následně přijdou na řadu zbylé části města. Pražská památková rezervace se bude čistit o víkendech. ČTK o tom informovala mluvčí Techniské správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

"Tradičně půjde o celkový strojní a ruční úklid po zimním období, v rámci kterého se uklidí zejména posypový materiál a dalších nečistoty, které by během letních měsíců zvyšovaly v ulicích prašnost," uvedla mluvčí. Dodala, že dopravní značení se v místech určených k čištění začne objevovat 29. března. Harmonogram včetně možnosti obdržení informace o čistění e-mailem lidé naleznou nawebuTSK.

Loni lidé při jarním čištění ulic auta přeparkovávat nemuseli, TSK to odůvodnila epidemiologickou situací. Místa pod auty čistili ručně pracovníci úklidových čet, jejichž počet TSK navýšila. "Je logické, aby lidé, kteří dodržují pravidla nouzového stavu, nebyli nuceni řešit parkování svých aut," uvedl tehdy generální ředitel TSK Jozef Sinčák.

reklama