reklama

Pes napadl ve čtvrtek kolem poledne chlapce, který byl s matkou na procházce v parku pod petřínskou rozhlednou. Muž, který psa vedl, potom utekl, aniž vážně zraněnému dítěti pomohl. "Majitel ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by sečkal na policisty," sdělil Rybanský.

Dítě muselo být podle policie po napadení převezeno do nemocnice s mnohočetnými poraněními. "Chlapec utrpěl velmi vážná poranění. Byl v kritickém stavu, ale při vědomí převezen do motolské nemocnice,“ řekla serveru iDnes.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Podle mluvčího policie je nyní chlapec po operaci v umělém spánku.

Hledaný majitel psa je podle policistů atletické postavy, holohlavý, ve věku kolem 30 až 40 let. Na sobě měl tričko s krátkým rukávem a dlouhé tmavé kalhoty. "Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde bydlí či se zdržuje, kontaktujte prosím neprodleně linku 158," požádal veřejnost mluvčí policie. Pes mohl být podle svědků asi stafordšírský bulteriér.

reklama