K případu policisté vyjížděli podle Hrdiny v sobotu kolem 03:00 na náměstí Republiky. "Podle prvotního šetření kriminalisté na místě zjistili, že šlo o nešťastnou náhodu a že za smrtí nestála žádná další osoba. Každopádně byla u 17letého cizince nařízena pitva," doplnil mluvčí.

Záchranáři se mladíka po pádu z asi dvacetimetrové výšky snažili podle mluvčí Jany Poštové minimálně půl hodiny resuscitovat. Jeho poranění ale byla velmi vážná poranění a i přes snahu záchranářů jim podlehl, řekla dnes ČTK Poštová.

Chorvatská velvyslankyně v Česku Ljiljana Pancirovová chorvatskému webu řekla, že mladík přeskočil zábradlí na balkonu klubu zřejmě proto, aby předvedl prvek parkouru. Spadl však do volného prostoru.

Chlapec v maturitním ročníku byl v Praze na školním výletě a není prvním zemřelým chorvatských studentem při výletě v Praze. V září 2017 v české metropoli zemřel po pádu z hotelového okna osmnáctiletý student z Chorvatska, podle tehdejších informací chorvatského zpravodajského webu Jutarnji byl v Praze rovněž na školním maturitním výletě.

reklama