reklama

Bigas uvedl, že umístění kola oznámil úřadu majitel pozemku, kterým je botel Racek. "V tomto případě ze zákona nemusel podávat žádost, úřad nic nerozhodoval, nic nepovoloval, pouze ohlášení přijal," uvedl. Podle ohlášení má atrakce fungovat do 31. srpna. "Protože jsme zaznamenali několik negativních reakcí obyvatel z blízkých domů, věcí se začal zabývat stavební úřad Prahy 4. Vypsal kontrolní prohlídku," řekl mluvčí. Doplnil, že další kroky nyní nelze předjímat.

Podle zjištění serveru idnes.cz atrakci na parkovišti botelu postavila firma Lunapark Dykovský. Koupila ruské kolo dříve provozované na Výstavišti. Spolu s autodromem by se kolo mělo návštěvníkům otevřít v sobotu. Podle Anny Dykovské z lunaparku firma umístění atrakce na úřad městské části nahlásila.

Umístění vyhlídkového kola u Vltavy vyvolalo kontroverzi v roce 2016, kdy s plánem přišla radnice Prahy 5 ve spolupráci se soukromou firmou. Mělo být vysoké 60 metrů, tedy téměř dvojnásně ve srovnání s tím, které nyní stojí v Podolí.

Městská část s firmou podepsala smlouvu na pronájem pozemků, firmě se však nepodařilo sehnat nutná souhlasná stanoviska. Proti se postavili zejména magistrátní památkáři. Stavbu kritizovala i tehdejší primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a vznikla proti ní petice.

reklama