Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V prvním kole volby místopředsedy Sněmovny neuspěli Havlíček ani Okamura

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny zůstalo i po prvním kole dnešní tajné volby neobsazené.

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Témata:  Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Související

Aktuálně se děje

8:28

Zdeněk Svěrák letos oslaví kulatiny. Existuje plán pro narozeninový den

Česko letos oslaví významné jubileum jedné z nejvýraznějších postav naší umělecké scény. Zdeněk Svěrák sice bude mít devadesátiny až v březnu, ale Český rozhlas se rozhodl na ně upozornit už nyní. Chystá totiž jednu zajímavou akci. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Výbuch boxu v Hnojníku

Exploze boxu v Hnojníku: 18letý podezřelý dopaden

Víkendová exploze výdejního boxu zásilkové služby v obci Hnojník na Frýdecko-Místecku je objasněna. Policie ve čtvrtek oznámila, že za zničením zařízení stojí osmnáctiletý mladík, kterého kriminalisté dopadli po několika dnech intenzivního vyšetřování. Mladý muž je nyní stíhán pro poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování.