Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Rusku přibyl rekordní počet nakažených covidem a dalších 1069 obětí

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Rusko za uplynulý den zaznamenalo dalších 37.930 případů nákazy covidem-19, což je nejvyšší počet za jediný den od začátku pandemie. Přibylo také 1069 obětí, jen o šest méně než rekordních 1075, které země zaznamenala v sobotu. Informovala o tom agentura Reuters.

Vzhledem k neustále stoupajícím počtům nakažených i mrtvých, a také kvůli nepříliš ochotnému přijímání ruské vakcíny Sputnik V místními obyvateli, oznámily úřady přísnější opatření s cílem zastavit šíření pandemie.

Prezident Vladimir Putin minulý týden oznámil, že od 30. října do sedmého listopadu bude v zemi vyhlášeno neplacené pracovní volno. Od čtvrtka Moskva zavede nejpřísnější uzávěru od června 2020, kdy zůstanou otevřené jen obchody se základními potřebami, jako jsou supermarkety a lékárny.

Podle informací agentury AP je v Rusku plně očkováno jen asi 45 milionů lidí. To je zhruba třetina z téměř 146 milionů obyvatel.

Témata:  Rusko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 18:16

Státní svátky 2026. Letošní rok slibuje několik prodloužených víkendů

Jako každý rok začíná i ten letošní státním svátkem a dnem volna na Nový rok, respektive na Den obnovy samostatného českého státu. Při pohledu do kalendáře je přitom jasné, že se v následujících měsících můžeme těšit hned na několik prodloužených víkendů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy