Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 zůstával podobný jako v předchozím týdnu a výrazně - o více než pětinu - klesl počet úmrtí po nákaze.

Celkem bylo za posledních sedm dní v Česku zaznamenáno 3162 případů nově nakažených, což bylo o 15 procent více než v předchozím týdnu. Celkový výsledek ale značně ovlivnilo to, že v předešlém týdnu byl ve čtvrtek 17. listopadu svátek, kdy bylo nově nakažených kvůli nízkému počtu testovaných výrazně méně než tento týden ve čtvrtek. Minulý týden ve čtvrtek testy prokázaly jen 76 nově nakažených, kdežto tento týden 542.

Z uplynulých sedmi dnů se objevilo zrychlení nárůstu počtu nákaz v pěti dnech. Zrychlení se pohybovalo většinou mezi dvěma až čtyřmi procenty. Výjimkou byla kromě zmíněného čtvrtka ještě neděle, kdy byl počet nově nakažených ve srovnání s předchozím týdnem vyšší o 16 procent.

Podobně jako počty nově nakažených stoupaly v uplynulém týdnu i počty testovaných. V posledních sedmi dnech bylo provedeno téměř 33.000 testů, což bylo o 18 procent více než v předchozím týdnu.

Množství lidí, kteří s covidem-19 skončili v nemocnici, bylo v posledním týdnu podobné jako v předešlém. V průměru za uplynulých sedm dní bylo hospitalizovaných 511, v předchozím týdnu to bylo 527 lidí. Výrazně ale klesl počet zemřelých s covidem-19. V posledních sedmi dnech bylo zaznamenáno 32 úmrtí, což bylo o 22 procent méně než v předchozím týdnu.

Zhruba o desetinu klesl v uplynulém týdnu počet očkovaných proti covidu-19. Za posledních sedm dní vakcínu dostalo asi 31.000 lidí, většina si přišla pro druhou posilující dávku.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,17 milionu případů nákazy koronavirem. Tento počet nezahrnuje případy podezření na opakovanou nákazu, kterých bylo doposud celkem asi 362.000. Od 30. listopadu už ale ministerstvo zdravotnictví začne započítávat reinfekce do počtů potvrzených případů a statistiky upraví i zpětně. Za celou dobu epidemie zemřelo 41.791 lidí s covidem-19. Plně naočkováno bylo zhruba 6,9 milionu lidí, asi 4,4 milionu pak dostalo první posilující dávku vakcíny a přes 715.000 lidí druhou posilující dávku.

reklama