Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Ústeckém kraji se potvrdily první dva případy nákazy variantou omikron

Test na přítomnost nemoci covid-19
Test na přítomnost nemoci covid-19
Foto: Pixabay

V Ústeckém kraji se potvrdily první dva případy nákazy variantou koronaviru omikron. Ta je čtyřikrát nakažlivější než varianta delta. Hygienici omikron zaznamenali u cestovatele z Teplicka, který byl na Zanzibaru, a uživatelky drog z ústecké čtvrti Neštěmice. Informovala o tom dnes v severočeské příloze Mladá fronta Dnes.

Žena nikde necestovala. "Jde tak o komunitní šíření viru v populaci, takže očekáváme, že se zde tato varianta začne šířit velmi rychle," řekla deníku ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková. Vzorky vozila ústecká hygienická stanice do laboratoře v Drážďanech. Podle ředitelky není jasné, zda i v příštím roce tam bude možné vozit 50 vzorků týdně jako tento rok.

V Ústeckém kraji hlášené denní počty nově zachycených pozitivních osob stále klesají. Hygienici upozorňují, že výrazný pokles během vánočních svátků je způsoben především tím, že se méně testovalo. Aktuálně jsou počty nově zjištěných případů v Ústeckém kraji zhruba 370 pozitivních na 100.000 obyvatel za uplynulých sedm dní.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Aktuálně se děje

4:00

Ještě jednou. Tropické počasí se v Česku znovu projeví

Česko si v těchto dnech může odpočinout od horkého počasí, jenže tropy se k nám vrátí ještě tento týden. Další epizoda letního seriálu připadne na víkend, kdy budou maximální teploty stoupat výrazně nad třicítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy