Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou bylo ve čtvrtek 1740, asi o stovku víc než před týdnem. Počty lidí ve vážném stavu se příliš nemění, v posledních dnech je jich kolem 50. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Denní nárůsty počtu nakažených v mezitýdenním srovnání rostly v pracovních dnech od začátku září, výjimkami byly některé víkendové dny a svátek 28. září. V tomto týdnu poprvé od konce srpna denní počet nakažených v mezitýdenním srovnání klesl v pracovních dnech. V úterý testy odhalily 3435 nově nakažených, o týden dřív to bylo asi o 800 víc. Druhý mezitýdenní pokles zaznamenaly statistiky ve čtvrtek.

V nemocnicích je v poslední době nejvíce nakažených od dubna. V pondělí vyžadovalo nemocniční péči přes 1900 nakažených, od té doby jejich počet klesá. Před dvěma týdny byla v nemocnicích zhruba tisícovka nemocných s covidem, před týdnem přes 1600. Epidemiologové předpokládají, že díky očkování a rozšíření méně závažné koronavirové varianty omikron nebude vážně nemocných tolik jako v předchozích podzimních vlnách epidemie. Počty vážně nemocných se v posledních asi deseti dnech pohybují kolem padesátky.

Laboratoře ve čtvrtek provedly téměř 11.100 PCR a antigenních testů, o týden dřív jich bylo kolem 13.800. Pozitivita u nejčastějších diagnostických testů, které podstupují lidé s příznaky, se pohybuje kolem 31 procent, u epidemiologických testů, které se dělají kvůli kontaktu s nakaženým, kolem 17 procent a u preventivních bylo ve čtvrtek pozitivních asi osm procent testů.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,1 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví téměř 343.000, ve čtvrtek takových případů bylo 1169. Za celou dobu epidemie zemřelo v zemi 41.200 lidí s prokázaným covidem. V uplynulých sedmi dnech evidují statistiky 96 zemřelých s potvrzeným koronavirem, o týden dřív to bylo o 15 méně.