"Prošetřování události provede pražské krajské ředitelství, konkrétně oddělení obecné kriminality Prahy I," sdělila policie.

Feri měl v říjnových sněmovních volbách figurovat na čtvrtém místě pražské kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), voleb se ale nezúčastní. Deník N a server Alarm v úterý zveřejnily svědectví několika žen, které tvrdí, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval. Politik odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za "nevhodné" či "nepatřičné" chování v některých situacích.

Policie už v úterý uvedla, že se těmito mediálními informacemi začala z úřední povinnosti zabývat. Feri se chce proti zveřejněným tvrzením bránit u soudu. Rezignaci zdůvodnil tím, že nechce, aby "lživé a manipulativní" články poškozovaly jeho nejbližší okolí a jeho kolegy.

Feriho náhradnicí do dolní komory Parlamentu je podle výsledků voleb z roku 2017 dokumentaristka Olga Sommerová. Zda do Sněmovny vstoupí, si rozmyslí do čtvrtka. O tom, kdo Feriho zastoupí ve volební listině, bude ve čtvrtek večer jednat pražská organizace TOP 09 a následně rozhodne republikový výbor strany.