Dominik Feri

Dominik Feri (TOP 09)

Exposlanec Feri podal dovolání k Nejvyššímu soudu

Domov

Exposlanec Dominik Feri, který si odpykává tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, podal ve svém případu dovolání k Nejvyššímu soudu. Vyplývá to z justiční databáze. Odvolací soud mu trest potvrdil na konci dubna, bývalý politik zhruba o měsíc později nastoupil do výkonu trestu. 

Dominik Feri

Bývalého poslance Feriho vyzvali k nástupu do vězení

Domov

Exposlanec Dominik Feri již obdržel výzvu k nástupu do výkonu trestu, informovala agentura ČTK. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění.

Dominik Feri

Exposlanec Feri bude vyzván k nástupu do vězení bez odkladu

Domov

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

Dominik Feri

Feri neuspěl s odvoláním, tříletý trest vězení za znásilnění platí

Domov

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

Dominik Feri (TOP 09)

Domov

Feri nechce do vězení, proti rozsudku se odvolal

Bývalý poslanec Dominik Feri a zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší se odvolali proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 3 ohledně obvinění ze znásilnění. Feri nesouhlasí s celou obžalobou, zatímco oběti požadují vyšší finanční kompenzaci.

Dominik Feri

Soud nezveřejní rozsudek z kauzy exposlance Feriho

Domov

Česká veřejnost se v tuto chvíli nedozví písemné znění rozsudku v kauze exposlance Dominika Feriho, který byl v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let.

Dominik Feri (TOP 09)

Feri si má odesedět tři roky za mřížemi, rozhodl soud

Domov

Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek uznal vinným Dominika Feriho ve všech třech bodech obžaloby a udělil mu nepodmíněný trest v délce tří let, který si má odpykat ve věznici s ostrahou. Exposlanec byl obžalován ze dvou znásilnění a pokusu o další, vinu opakovaně odmítal.

Dominik Feri (TOP 09)

Domov

Soud za zavřenými dveřmi ve Feriho případu vyslýchal poškozené

Obvodní soud pro Prahu 3 dnes za zavřenými dveřmi pokračoval v projednávání případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze znásilnění. Vyslechl znalce, několik hodin také vyslýchal zbylé dvě poškozené ženy. Feriho se odpoledne na chodbě o přestávce pokusil napadnout muž, který vykřikoval rasistické urážky. Justiční stráž ho předala policii. Hlavní líčení bude pokračovat na konci dubna.

Dominik Feri

Feri věří, že soud ukáže, že se nedopustil žádného násilí

Domov

Bývalý poslanec Dominik Feri dnes u Obvodního soudu pro Prahu 3 odmítl, že by se dopustil jakéhokoli sexuálního násilí. Věří tomu, že v hlavním líčení prokáže svou nevinu. Feri čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění. Případ dnes začal za velkého zájmu médií a veřejnosti projednávat soud.

Dominik Feri (TOP 09)

Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění

Domov

Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení, protože je stíhaný i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, tedy na osobě mladší 15 let. Na webu to dnes uvedla pražská policie. Jméno obviněného stejně jako mluvčí pražských žalobců neuvedla, podle médií jde ale o Feriho. Někdejší politik chce proti obvinění podat stížnost a prokázat svou nevinu.

Dominik Feri

Zeman se zastal Feriho v kauze obtěžování

Domov

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD) zastal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Zeman uvedl, že má na kauzu podobný názor jako jeho někdejší prezidentský protikandidát Karel Schwarzenberg. Čestný předseda TOP 09 řekl, že je normální, když chce kluk dostat holku do postele. Feriho případ prověřuje policie.

Olga Sommerová.

Domov

Feriho nahradí v Poslanecké sněmovně filmařka Sommerová

Dokumentaristka Olga Sommerová nahradí 1. června ve Sněmovně poslance Dominika Feriho, který na svůj mandát rezignuje poté, co jej v médiích několik žen obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. ČTK to dnes potvrdila filmařka a v tiskové zprávě o tom informovala TOP 09. Feri odmítá, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za "nevhodné" či "nepatřičné" chování .

Dominik Feri (TOP 09)

Ve Feriho případu není nikdo stíhán, policie ani nestanovala kvalifikaci

Domov

V případu kolem bývalého poslance Dominika Feriho (TOP 09) zatím nebyl nikdo obviněn ani není stanovena právní kvalifikace. Na twitteru to dnes uvedla policie s tím, že zjišťuje veškeré okolnosti důležité pro rozhodnutí, zda vůbec došlo ke spáchání trestného činu, či nikoliv. Feri v úterý oznámil rezignaci na poslanecký mandát poté, co ho několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí.

Dominik Feri

Dominik Feri rezignuje na poslanecký mandát. Voleb se nezúčastní

Domov

Poslanec TOP 09 Dominik Feri rezignuje kvůli obviněním několika žen z nevhodného sexuálního chování na poslanecký mandát. Nezúčastní se také říjnových sněmovních voleb, ve kterých měl kandidovat na čtvrtém místě pražské kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL). Feri to dnes uvedl v prohlášení zaslaném ČTK. Už předtím odmítl tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí. Proti nařčením se bude bránit u soudu.

Markéta Pekarová Adamová u voleb

Domov

Na pražské kandidátce Spolu vedené Pekarovou Adamovou jsou i Feri nebo Benda

Na pražské kandidátce Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) pro podzimní sněmovní volby jsou například poslanci Dominik Feri (TOP 09), Bohuslav Svoboda či Marek Benda (oba ODS) nebo starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Koalici do voleb povede předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, lídryní ODS a dvojkou kandidátky je poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Ilustrační foto

Nový průzkum. Jsou Češi pro manželství homosexuálů?

Domov

Dvě třetiny dospělých v Česku si myslí, že by gayové a lesby měli mít možnost uzavírat manželství. Čtyři pětiny dotázaných jsou pro, aby si homosexuálové mohli osvojit potomka svého partnera či partnerky. Podle více než 60 procent lidí by měli mít šanci adoptovat i děti z ústavů. Podpora za poslední rok mírně vzrostla. Přibylo také přesvědčených odpůrců, je jich ale menšina.

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy