Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Feri si má odesedět tři roky za mřížemi, rozhodl soud

Dominik Feri (TOP 09)
Dominik Feri (TOP 09)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek uznal vinným Dominika Feriho ve všech třech bodech obžaloby a udělil mu nepodmíněný trest v délce tří let, který si má odpykat ve věznici s ostrahou. Exposlanec byl obžalován ze dvou znásilnění a pokusu o další, vinu opakovaně odmítal.

U soudu v úterý zazněly závěrečné řeči. Státní zástupkyně Petra Gřivnová uvedla, že důvodnost obžaloby byla dokazováním potvrzena. Podotkla také, že trestní řízení svědčí o tom, že problém nastával ve chvíli, kdy odezva na Feriho návrhy ze strany žen nebyla kladná. Zdůraznila však, že obžalovaný vinu popírá. "Jádro obhajoby spočívá ve snaze znevěrohodnit výpovědi poškozených," prohlásila.

Podle žalobkyně se všechny tři popsané skutky podařilo během hlavního líčení prokázat. Navíc konstatovala, že poškozeným chybí motiv, proč by měly obžalovaného křivě obvinit. Zástupkyně poškozených navrhla přísnější trest v délce šesti let odnětí svobody.

Feriho obhájkyně Zuzana Smítková v závěrečné řeči označila svého klienta za jediného poškozeného v probíhajícím řízení. Zmínila zničenou politickou kariéru i osobní život a poškození dobrého jména.

Soud se k projednávání případu vrátil v minulém týdnu, když vyslechl soudního znalce a jednu svědkyni. Původně se mělo pokračovat v létě, ale červencové jednání bylo odročeno kvůli potřebě dalšího času na vyhotovení posudků. Uvedla to tehdy Česká televize, kterou o odročení informoval mluvčí soudu Radek Mařík. Podle jeho slov se neměnil rozsah dokazování.

Feri, který kvůli kauze složil poslanecký mandát a stáhl se z veřejného života, čelí obžalobě ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Jednou z obětí je podle obžaloby nezletilá dívka, proto hrozí bývalému politikovi až desetiletý trest odnětí svobody. Soud se případem zabývá od února.

Témata:  Dominik Feri soudy znásilnění

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy