reklama

Feri byl nepravomocně odsouzen ke tříletému vězení za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. Městský soud v Praze bude nyní rozhodovat o dalším vývoji případu.

Hořejší pro Český rozhlas potvrdila, že se po dohodě s klientkami rozhodla se odvolat poté, co obdržela písemné vyhotovení rozsudku před asi třemi týdny. Feri se odvolal ještě přímo v soudní síni po vyhlášení rozsudku a nyní své odvolání sepsal na několik set stránek.

Podle soudu by měl Feri zaplatit třem poškozeným celkem 510 000 korun a jedné z nich navíc 33 000 korun za psychoterapii.

Hořejší uvedla, že klientky přijímají vinu Feriho s úlevou, ale odvolávají se pouze vůči výši finančního odškodnění, které jim soud přiznal. Tvrdí, že jim způsobená újma by měla být vyšší.

Feri stále trvá na své nevině ve všech případech. Jeho rozsáhlé odvolání zdůrazňuje rozsah chyb ve skutkovém stavu a aplikaci právních norem. Neprozradil podrobnosti ohledně toho, co v rozsudku napadá, a vysvětlil, že soud odmítl jeho žádost o zveřejnění rozsudku.

Podle nepravomocného rozsudku Feri spáchal tři skutky. Dva se týkaly znásilnění v březnu a listopadu roku 2016 v jeho pražském bytě. Feri údajně líbal a osahával obě dívky, které se následně účastnily sexuálních aktivit, přestože nevyjádřily souhlas.

Jedna z nich byla tehdy nezletilá. Třetí incident se odehrál v roce 2018, kdy si Feri pozval ženu do Poslanecké sněmovny kvůli stáži. Feri se pokusil ženu líbat a osahávat, ale ta mu unikla, a proto obžaloba kvalifikovala tento případ jako pokus o znásilnění.