reklama

Státní zástupkyně Petra Gřivnová podle serveru novinky.cz v úvodu závěrečné řeči uvedla, že důvodnost obžaloby byla dokazováním potvrzena. Podotkla také, že trestní řízení svědčí o tom, že problém nastával ve chvíli, kdy odezva na Feriho návrhy ze strany žen nebyla kladná. Zdůraznila však, že obžalovaný vinu popírá. "Jádro obhajoby spočívá ve snaze znevěrohodnit výpovědi poškozených," prohlásila.

Soud se k projednávání případu vrátil v minulém týdnu, když vyslechl soudního znalce a jednu svědkyni. Další jednání je pak naplánované na čtvrtek, kdy už by mohl padnout rozsudek.

Soud měl původně pokračovat v létě, ale červencové jednání bylo odročeno kvůli potřebě dalšího času na vyhotovení posudků. Uvedla to tehdy Česká televize, kterou o odročení informoval mluvčí soudu Radek Mařík. Podle jeho slov se neměnil rozsah dokazování.

Feri, který kvůli kauze složil poslanecký mandát a stáhl se z veřejného života, čelí obžalobě ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Jednou z obětí je podle obžaloby nezletilá dívka, proto hrozí bývalému politikovi až desetiletý trest odnětí svobody. Soud se případem zabývá od února.