reklama

Maturanti začnou dnes ráno testem z matematiky, ke kterému se jich přihlásilo kolem 13.000. Kolem 55.000 jich čeká odpoledne test z angličtiny. V úterý budou mít všichni test z češtiny a ve středu se budou konat testy pro studenty, kteří si zvolili jiný cizí jazyk než angličtinu nebo půjdou k dobrovolné těžší zkoušce z matematiky. Testů se letos nebude účastnit asi 90 procent maturantů ze zdravotnických škol, kde mohli požádat o výjimku kvůli pomoci s covidem-19 v nemocnicích.

V základních uměleckých školách a střediscích volného času se ode dneška mohou učit skupiny do deseti dětí bez testu na covid-19. S testem mohou na kroužky do učeben ve skupinách do 50 dětí, venku do stovky. V základních uměleckých školách se výuka s testem obnovuje bez omezení.

Děti mohou předložit čestné prohlášení o tom, že měly negativní test v základní či střední škole. Platnost antigenního testu pro kroužky a základní umělecké školy je 72 hodin a PCR testu sedm dní. V základních a středních školách se žáci testují antigenními testy jednou za týden a PCR testy jednou za dva týdny.

reklama