Policisté událost prověřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Zkoumají, zda byl strom správně ukotvený. Úkony trestního řízení ale zatím nebyly zahájeny, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

V Česku dnes platí výstraha meteorologů před silným větrem. Podle Richterové je pravděpodobné, že za pád stromu může vítr. "Policisté ale prověřují i to, zda byl strom správně ukotven," dodala. Na místě pracuje kriminalistický technik a bude možná přivolán znalec.

Slaný rozsvítilo vánoční strom v sobotu, zřítil se dnes kolem 12:30. "Větrné počasí, možná skrytá růstová vada kmene vánočního stromu pravděpodobně způsobila jeho sesutí. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo ani ke škodám na majetku," napsala radnice na facebooku. Instalaci zajišťovali zaměstnanci technických služeb, město s nimi situaci řeší. "Pád stromu bude předmětem dalšího šetření," dodala radnice.

Výstraha před silným větrem na většině území Česka platí do dnešní půlnoci. V nárazech může foukat rychlostí až kolem 70 kilometrů v hodině.