Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Strašnicích se odpoledne střílelo, dva mrtví

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Při střelbě v Praze ve Strašnicích dnes odpoledne zemřel jeden člověk. Mrtvý je i střelec, podle policie zřejmě spáchal sebevraždu. Pravděpodobným motivem útoku byly sousedské spory uvedla policie na twitteru.

"Policejní zákrok v pražských Strašnicích skončil. Na místě jsou dva mrtví, útočník a jeho oběť. Pravděpodobným motivem útoku byly sousedské spory. Policisté zůstávají na místě," uvedla policie.

O střelbě v ulici Na výsluní informovala policie zhruba v 16:30. Útočník se po střelbě zabarikádoval v pokoji uvnitř domu. Zásahová jednotka podle policie provedla zákrok, po vstupu do místnosti nalezla podezřelého mrtvého. "S největší pravděpodobností spáchal sebevraždu," uvedla policie.

Další dva lidé byli v péči záchranářů, neutrpěli ale žádná zranění, řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Dvaapadesátiletou ženu s akutní stresovou reakcí lékaři vyšetřili, její stav nevyžadoval převoz do nemocnice. Osmadevadesátiletý muž byl podle ní preventivně převezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Témata:  krimi Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

10:22

Prachařovi ve Varech. Letos upoutal pozornost nejmladší člen hereckého rodu

Prachařovi jsou tak početnou rodinou, že alespoň někdo z nich se v Karlových Varech objeví snad každý rok. Letos se na festival vydal David Prachař, ale svým způsobem ho zastínil mladší z jeho synů František. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy