reklama

Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, mírně vzrostlo na 0,95. Takzvané incidenční číslo označující, kolik nakažených připadá na 100.000 obyvatel za poslední týden, k dnešku činí 11, ve středu to bylo deset. Vyplynulo to z údajů zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví.

Počet hospitalizovaných s koronavirem se oproti minulému týdnu ale snížil. Ve středu bylo v nemocnicích 43 nakažených koronavirem, což je o sedm méně než před týdnem. Podle dosavadních údajů ministerstva nepřibylo v uplynulých dvou dnech ani zemřelých. S prokázanou nákazou covidem od počátku epidemie loni v březnu dosud zemřelo 30.371. V pondělí zemřel s nákazou jeden člověk, v sobotu a v neděli shodně dva nakažení, před tím devět dní nikdo s koronavirem v zemi nezemřel. Tyto údaje se ale při dalších aktualizacích mohou měnit.

Koronavirem se od začátku epidemie nakazilo v Česku přes 1,674 milionu. Reprodukční číslo je 18 dní v řadě pod hodnotou jedna, což značí zpomalování šíření nákazy.

Testů, které laboratoře provedly ve středu, v mezitýdenním srovnání ubylo zhruba o 14.000 na 78.000. Podíl zjištěných pozitivit u nejpočetnější kategorie testů - preventivních a plošných - proti minulému týdnu nepatrně stoupl na 0,11 procenta. U tzv. epidemiologické indikace testů, kdy jsou lidé testování například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, se podíl pozitivních zvýšil z 0,47 procenta na 0,58 procenta. Podíl potvrzených případů u tzv. diagnostické indikace, kdy jsou testováni třeba lidé vykazující příznaky, vzrostl z 1,09 na 2,43 procenta.

reklama