Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Volarech někdo střílel vzduchovkou na vlak

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie zjišťuje, kdo v sobotu večer střílel ve Volarech na Prachaticku vzduchovou zbraní po vlaku, v němž byli tři lidé. Nikdo nebyl zraněn.

Událost, která se stala po 23:00, vyšetřuje policie jako přečin výtržnictví a poškození cizí věci, o spolupráci žádá incidentu. Škoda na vlaku je odhadnuta na 100.000 korun. Na webu policie to dnes uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Na vlak posunovaný do depa se střílelo v kolejišti poblíž ubytovny v Tolarově ulici. "Ve vlaku se v tu chvíli nacházely celkem tři osoby, uklízečka a dva strojvůdci. Ke zranění osob naštěstí nedošlo," uvedla Joklová.

Po pachateli nyní volarští policisté pátrají, svědci je mohou kontaktovat osobně nebo telefonicky na čísle 974 236 740 či prostřednictvím tísňové linky 158.

Témata:  Jihočeský kraj krimi

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:38

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí. Členské státy zčásti bojkotují akce, které Budapešť pořádá. Summit ministrů zahraničních věcí a obrany byl z maďarské metropole přesunut do Bruselu. Neformálního setkání šéfů resortů spravedlnosti a vnitra se účastnili nižší úředníci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy