Češi podle AČCKA vyrážejí na týdenní pobyty hlavně do Egypta, Spojených arabských emirátů (SAE) a na Kanárské ostrovy. CK evidují zájem také o cesty na prodloužený víkend s přímým leteckým spojením. Vrátila se poptávka po poznávacích zájezdech evropských metropolí jako Paříž, Řím, Londýn, Barcelona nebo Malaga.

"Během Velikonoc často míří Češi i do lázní, zejména na Slovensko a do Maďarska, kde užívají velikonočního folklóru," řekla výkonná ředitelka AČCKA Kateřina Chaloupková. Doplnila, že vzhledem k pozdějšímu termínu Velikonoc v letošním roce jsou prodeje lyžařských zájezdů už minimální.

Cestovní agentura Invia sleduje u dovolených na Velikonoce meziročně zhruba dvojnásobný nárůst prodejů, uvedla mluvčí agentury Andrea Řezníčková. Třetina klientů Invie se chystá do Egypta, 11 procent si vybralo SAE, osm procent jich odletí na Kanárské ostrovy, pět procent zákazníků si podle Řezníčkové vybralo Maďarsko. Průměrně Češi za velikonoční pobyt zaplatí přibližně 17.000 korun. Loni se cena pohybovala kolem 20.000 korun. Cestování bylo podle Řezníčkové stále značně omezené, lidé tedy volili vzdálenější destinace jako Maledivy nebo Dominikánskou republiku. Zároveň necestovali po tuzemsku.

Co do počtu leteckých cest budou Velikonoce podle portálu Letuška.cz zatím nejsilnějším termínem v letošním roce. Prodané letenky ale zdaleka nedosahují počtů před pandemií. "Nejvíce letenek na Velikonoce se prodává do Paříže, Dubaje, Malagy a Barcelony. Čtvrtek a pátek 14. a 15. dubna budou pravděpodobně od začátku pandemie nejvytíženějšími dny na letištích po celé Evropě," uvedl za portál Josef Trejbal.