Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VELKÝ PŘEHLED: Jak je otevřeno na Velikonoce?

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Velkým pátkem dnes začalo čtyřdenní velikonoční volno, které se protáhne až do začátku příštího týdne. Právě v pondělí bude situace s obchody jiná, než je dnes.

Volno začalo nejprve dětem, jimž prázdniny odstartovaly již ve čtvrtek. Dnes už ani dospělí nemuseli do práce, tedy přinejmenším v některých odvětvích. Například obchody ale zůstaly otevřené. 

Od roku 2016 sice v Česku platí zákon o prodejní době v maloobchodě, jehož hlavním záměrem je úprava prodejní doby v maloobchodě tak, aby byl v prodejnách nad 200 metrů čtverečních stanoven zákaz prodeje ve vyjmenované svátky, ale Velký pátek mezi ně nepatří.

Lidé tak dnes mohou bez problémů nakoupit, stejná bude situace i během obou víkendových dnů. Obchody zůstanou zavřené až na Velikonoční pondělí, protože to tak stanovuje již zmíněný zákon. Otevře se opět v úterý ráno. 

V provozu následně obchody zůstanou až do čtvrtka 8. května, kdy se ze zákona uzavřou kvůli Dni vítězství, druhému z květnových státních svátků. 

PROVOZNÍ DOBA OBCHODŮ o Velikonocích

Pátek 18. dubna - otevřeno
Sobota 19. dubna - otevřeno
Neděle 20. dubna - otevřeno
Pondělí 21. dubna - zavřeno

Témata:  obchody

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 15:01

Tragédie zasáhla ČHMÚ i ČT. Zemřel meteorolog Jan Šrámek (†48)

Velmi smutnou zprávu v pondělí oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ve věku 48 let tragicky zahynul meteorolog Jan Šrámek, jehož mohli znát i televizní diváci z České televize. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy