Fiala v České televizi uvedl, že ODS bude mít řadu kandidátů ve druhém kole senátních voleb, takže má šanci posílit svůj klub a udržet místo předsedy horní komory Parlamentu pro Miloše Vystrčila. Předsedu Senátu tradičně nominuje nejsilnější senátorský klub.

S výsledky krajských voleb panuje v ODS spokojenost, strana podle Fialy výrazně posílila. "Vypadá to, že celostátně ODS a koalice, které jsme vytvořili, obsadí druhé místo," řekl. Volební koalice podle něj významně zvýšily volební zisky ODS a daly šanci na změnu fungování krajů.

Fiala to označil za důležitý signál i pro sněmovní volby, které se uskuteční v příštím roce. Zmínil, že při jednání o možné spolupráci pro tyto volby bude ODS upřednostňovat strany pravého středu, tedy KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

Spolupráce s těmito stranami by se podle Fialy mohla projevit už při jednání o sestavení krajských koalic. "Budeme se snažit i při sestavování koalic dát najevo, že změna je možná, a to nejen v krajích, ale i za rok v celé České republice," řekl.

Podle Fialy z voleb vyplynulo nejen oslabení hnutí ANO, ale prohra celého vládního tábora. "Když se podíváte na ty výsledky, tak liberální a konzervativní politické síly tyto volby jasně vyhrály a s tím budeme pracovat," odpověděl předseda na dotaz, zda hodlá oslabení vládních stran využít například k vyvolání hlasování o nedůvěře vládě.

"Já nevím, jak se zachová ta levicově-populistická většina v Poslanecké sněmovně, která nadále trvá na tom, že ty křesla tam má. Ale vím jedno, lidé mají obrovskou šanci dotáhnout tuto změnu s námi v čele příští rok, při parlamentních volbách," dodal Fiala.

Podle Vystrčila strana uspěla i v senátních volbách. "Volby se konaly v celkem 27 senátních obvodech a v 16 případech zvítězili kandidáti buď podporovaní ODS, nebo kandidáti, kteří byli v koalici, jejíž součástí byla ODS nebo kandidáti, kteří kandidovali přímo za ODS," řekl Vystrčil. "Samozřejmě si uvědomujeme, že je před námi druhé kolo voleb, já chci zdůraznit, že na začátku druhého kola mají oba kandidáti nula hlasů, proto prosím, ti, co jste byli volit v prvním kole, přijďte volit i v kole druhém," dodal předseda Senátu.

Místopředseda strany Martin Kupka ocenil letošní volební účasti přes rizika spojená s epidemií koronaviru. "Je velmi dobrou zprávou pro celou Českou republiku, že přesto, že to bylo letos náročnější, tak volební účast v krajských volbách byla dokonce vyšší než před čtyřmi lety," řekl. Ke krajským volbám přišlo letos 37,9 procenta voličů. Před čtyřmi lety volilo 34,6 procenta lidí.