Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Většina poruch na vedení proudu opravena, technici připojují poslední lokality

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Energetici odstranili většinu poruch způsobených dnešním silným větrem. Firma EG.D odpoledne oznámila, že obnovila dodávky ve všech postižených regionech. Společnost ČEZ má bez proudu posledních 1100 zákazníků. Firma předpokládá, že dodávky obnoví během večera, uvedla mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Nejvíc odběratelů bez proudu, kolem 500, zůstává na Šumpersku. Na Rychnovsku eviduje ČEZ ještě 300 nepřipojených zákazníků a zhruba poloviční počet jich má na Českolipsku. V ostatních regionech jsou bez elektřiny desítky domácností.

Nejhorší situace v dodávkách elektřiny byla dnes v noci kolem 03:00. Dispečink ČEZ měl v té době nahlášeno přes 8000 odběrných míst s přerušenou dodávkou proudu. Do rána se jejich počet snížil zhruba na 2500. Před polednem stoupl kvůli přetrvávajícímu větru přibližně na 3000, v drtivé většině v Pardubickém kraji.

Společnost EG.D ze skupiny E.ON měla dnes ráno kolem 08:00 bez proudu 4400 odběrných míst v Jihomoravském a Zlínském kraji a na Vysočině. Hodinu před polednem klesl jejich počet na 3000 a kolem 17:00 firma ohlásila odstranění většiny poruch. "Po celodenním úsilí a maximálním nasazení je aktuálně většina poruch opravena a dodávky elektrické energie byly ve všech postižených regionech obnoveny," uvedl mluvčí EG.D Lubomír Budný.

Témata:  energetika

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy