Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlaky už mohou jezdit místem nehody v Pardubicích bez potíží

Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024. Fotogalerie +4
Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024.
Foto: HZS Pardubice

V pátek odpoledne byl obnoven provoz na trati v Pardubicích, kde ve středu večer došlo k tragické srážce rychlíku a nákladního vlaku, kterou nepřežili čtyři lidé. Informoval o tom generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda na síti X. 

"Na likvidaci poškozených vlaků jsme nasadili všechny dostupné síly, které od tragické události neúnavně a nepřetržitě pracovaly. Díky jejich profesionálnímu zásahu je trať opět v provozu ve velmi krátkém čase. Za rychlost a nasazení na místě nehody všem zúčastněným děkuji," uvedl Svoboda a poděkoval hasičům a zaměstnancům Správy železnic a Českých drah. 

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) ve čtvrtek před polednem informoval o zjištění inspekce, podle kterého projel expresní osobní vlak návěstidlo v poloze zakazující jízdu. "Zda se jednalo o technickou závadu, o lidskou chybu či o kombinaci obou faktorů, je předmětem podrobného šetření a konkrétní závěry není možné předjímat," napsal na sociální síti. 

Policie po ukončení ohledání místa mimořádné události kriminalisty a techniky informovala o zahájení úkonů trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Výše materiálních škod byla podle Kupky vyčíslena na 110 milionů korun. 

Mezi čtyřmi oběťmi středečního vlakového neštěstí v Pardubicích jsou dvě slovenské občanky, potvrdilo ve čtvrtek slovenské ministerstvo zahraničí. I dalšími dvěma oběťmi byly ženy, šlo o Ukrajinky. Přes dvacet lidí utrpělo zranění. 

Témata:  nehody vlaků vlaky Správa železnic

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy